با چه ترفندی از بوی نامطبوع ماشین لباسشویی خلاص شویم

با گذشت زمان بوی دوست داشتنی لباس های تمیز کم کم ناپدید می شود و با باز کردن در ماشین، بوی نامطبوعی از آن خارج می شود. این بوی بد می‌گوید که ماشین لباسشویی شما محل تجمع باکتری ها و قارچ های بد بو شده و باید آن ها را از بین ببریم.

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

ایلنا؛ ماشین لباسشویی یعنی لباسهای بدون لکه و ملحفه های خوش بو، یعنی تمیزی. شاید فکر می کنید ماشین لباسشویی به عنوان یک ابزار شوینده که مرتباً با آب و مواد پاک کننده سر و کار دارد، نیازی به تمیز شدن ندارداما با گذشت زمان بوی دوست داشتنی لباس های تمیز کم کم ناپدید می‌شود و با باز کردن در ماشین، بوی نامطبوعی از آن خارج می‌شود.

این بوی بد می گوید که ماشین لباسشویی شما محل تجمع باکتری ها و قارچ های بد بو شده و باید آن ها را از بین ببریم چون به لباس های شما منتفل می شود. این مطلب توضیح می دهد که چطور با چند راه حل ساده می توانید عطر فوق العاده لباس های تمیز را برگردانید.

چرا ماشین لباسشویی بو می دهد؟

دلیل این بوی نامطبوع، رطوبتی است که در داخل ماشین لباسشویی مانده است بنابراین تا جایی که می توانید باید رطوبت محفظه خارجی و داخلی ماشین خود را کم کنید. فرقی نمی کند شما به طور مرتب از ماشین لباسشویی استفاده کنید یا در اغلب موارد، قیمت ماشین لباسشویی شما گران باشد یا ارزان، این بوی بد را تجربه خواهید کرد.

به موقع خارج نکردن لباس های شسته شده و ماندن طولانی مدت لباس های مرطوب داخل محفظه لباسشویی، آن را به مکان مناسبی برای تولید و رشد قارچ ها و باکتری ها تبدیل می کند که باعث ایجاد بوی بد می شوند. لباس های خیس را برای مدت طولانی در ماشین نگاه ندارید.

یکی از قسمت های فراموش شده ماشین های لباسشویی، شیارهای لاستیکی دور درب ماشین است، بعد از هر بار شست و شو با یک دستمال نخی آن ها را هم کاملاً خشک کنید. برای رفع نم باقی مانده در فضای داخلی و واشر چرمی بهتر است تا چند ساعت بعد از اتمام شست و شو، درب ماشین را نیمه باز بگذارید تا کامل خشک شود.

چگونه مشکل را حل کنیم؟

با استفاده از پودر جرمگیر آبیسان، تمام رسوبات دیگ ماشین لباسشویی و المنت آن پاک خواهد شد و در تمیز شستن لباس ها و کمتر شدن مصرف برق تأثیر فراوان دارد. یک بسته پودر جرمگیر آبیسان برای ماشین لباسشویی اتوماتیک با ظرفیت 5 تا 9 کیلوگرم کافی می باشد و توصیه می گردد بسته به سختی آب محل زندگی هر 4 تا 5 ماه از این پودر جرمگیر در ماشین لباسشویی استفاده گردد

 


هیچ نظری ثبت نشده است

اضافه کردن نظر