خبرهای خوب برای تنبل‌های تمیز

آشپزی یک راه لذت‌بخش است برای گذراندن یک روز تعطیل در کنار خانواده، صرف یک فنجان قهوه اسپرسو یا لذت از هوای بهاری کولر گازی هم همینطور ... اما در کنار همه این کارها یک چیز برای انجام دادن باقی می‌ماند که از آن متنفریم: تمیز کردن خسته‌کننده.

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام فروشگاه اینترنتی زنبیل، چه تمیز کردن فر آشپزخانه باشد چه تمیز کردن فیلتر کولر گازی، هیچ کدام در لیست کارهایی که دوست داریم انجام دهیم نیستند. در این مطلب می‌خواهیم شما را با وسایلی آشنا کنیم که خاصیت خود تمیزکنندگی دارند. بنابراین اگر مثل ما از تمیز کردن متنفرید، با ما همراه شوید تا این بار که مشغول بررسی جزئیات محصول مورد نظر خود در فروشگاه اینترنتی یا مغازه‌ها بودید ابتدا به دنبال ویژگی خود تمیزکنندگی بگردید.

خداحافظی با لکه‌های قدیمی فر

همان قدر که آشپزی با فر لذت‌بخش است، به همان اندازه پاک کردن لکه‌های کهنه و سخت چربی از آن‌ها زجر آور است. استفاده از مواد شوینده شیمیایی هم توصیه نمی‌شود چون این احتمال وجود دارد که اثرات آن‌ها بر جداره فر باقی بماند و دوباره بر سطح مواد غذایی بنشینند بنابراین مزیت بزرگی به نام Self – Clean به فرهای برقی اضافه شد. در این متد فقط با زدن یک کلید، درجه حرارت فر به حدی بالا می‌رود که تمام تکه‌های باقی مانده غذا تبدیل به خاکستر شده و به صورت موثری عاری از هر گونه لک یا روغن می‌شود. نیاز به مواد شیمیایی یا هیچ‌گونه ساییدن نیست، فقط بعد از پایان برنامه کافی است با یک پارچه خیس باقی مانده مواد را تمیز کنید.

کولر گازی

فیلتر هر دستگاه تاثیر به‌سزایی در عملکرد آن دارد. تمیز بودن فیلتر کولر گازی در کیفیت هوای اتاق و افزایش راندمان آن اثرگذار است و مصرف انرژی را هم کاهش می‌دهد. کولرهای گازی می‌توانند کپک تولید کرده و جرم‌ها و باکتری‌ها را به اطراف منتشر سازند. دلیل آن اختلاف دمای بین هوای داخل و بیرون است که باعث جمع شدن رطوبت در داخل دستگاه می‌شود و هر جا که رطوبت و نم باشد، باکتری‌ها هم حضور خواهند داشت. مدل‌های جدیدتر کولرهای گازی مانند کولر گازی سامسونگ قابلیت تمیز کردن خودکار و سیستم شست و شوی اتوماتیک پنل داخلی دارند یعنی به صورت خودکار قادر به رفع باکتری و بوهای نامطبوع موجود روی اپراتور یونیت داخلی هستند. اگر قصد خرید یا تعویض کولر گازی خود را دارید حتماً این ویژگی را مورد نظر قرار دهید.

اسپرسو ساز

در بسیاری از نقاط دنیا کیفیت پایین آب و سختی بالای آن، عملکرد دستگاه‌های قهوه ساز یا اسپرسو ساز را با مشکل مواجه می‌کند. اکثر شهرهای ایران نیز سختی آب بسیار بالایی دارند. با در نظر داشتن اینکه ۹۸درصد قهوه از آب تشکیل می‌شود، بدیهی است که کیفیت آب در قهوه به موضوعی قابل بحث تبدیل می‌شود. بسیاری از دستگاه‌های قهوه‌ساز یا اسپرسوساز به سیستم شست‌وشوی کامل مجاری داخلی و رسوب‌زدایی خودکار مجهز هستند که در برندهای مختلف نام‌های متفاوتی دارد اما یک کار را انجام می‌دهند. این سیستم به صورت اتوماتیک از رسوب گرفتن دستگاه جلوگیری می‌کند، مثلاً در اسپرسو ساز بوش اصطلاح CalcnClean به این سیستم اشاره دارد.

اتو

در اتو ویژگی خود تمیز کنندگی به نام Self Clean رایج است. اتوهای بخار از آب پر می‌شوند و این آب با رسوبات فراوانی که دارد محفظه‌های تولید و خروج بخار را مسدود می‌کند. سلف‌کلین قابلیتی است که به منظور تخلیه باقیمانده رسوبات از محفظه تولید بخار و منافذ خروجی بخار کاربرد دارد. استفاده از این سیستم  از انباشت رسوبات معدنی در منافذ بخار جلوگیری می‌کند. بنابراین اگر آدم اتو کشیده‌ای هستید اما تمیز کردن اتو چندان برای شما خوشایند نیست، هنگام خرید علاوه بر شکل ظاهری، توان، قابلیت بخاردهی، قیمت اتو و .... به دنبال این اسم روی جعبه یا بسته‌بندی بگردید.

بسیاری از افراد دوست ندارند در یک خانه کثیف زندگی کنند اما از چالش تمیز کردن هم نفرت دارند. برندها و سازندگان لوازم خانگی از این حس شما خبر دارند و روز به روز ویژگی‌های بیشتری به محصولات خود افزوده می‌کنند.


هیچ نظری ثبت نشده است

اضافه کردن نظر